Таг : тага

Забава МАГАЗИН

Кетрин Зета-Џонс тагува по кучето Фигаро

Елена Даскалова
Откако се вратија од празничниот одмор на Занзибар, Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас ги дочека голема тага. Нивниот домашен миленик, кучето Фигаро, починало, а...
Забава МАГАЗИН

Кој е најтажниот хороскопски знак?

Овој хороскопски знак е познат по својата неодлучност и мрачното размислување. Токму поради поголемиот врој на дилеми не можат да го одберат вистинскиот пат, а...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се чувствуваат осамено и неразбрано

Елена Даскалова
Има луѓе кои постојано се осамени. Тие се чувствуваат погрешно разбрани, како никој да не го зборува нивниот јазик и не го дели нивното мислење....
Забава МАГАЗИН

Убиен братучедот на познатата пејачка, со денови криела од јавноста

user2
Популарната пејачка Никол Шерцингер на Инстаграм објави дека нејзиниот прв братучед е убиен во сообраќајна несреќа, а несовесниот возач заминал од местото на настанот и...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Науката тврди: Потиснатите тага и лутина може да ве разболат

user2
Многумина од нас мислат дека ако премолчат нешто или го игнорираат неговото постоење, ќе се поштедат себе од конфликти и нарушување на односите со луѓето....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Како да се изборите со есенската меланхолија?

user2
Кога започнува есента, почнува да се намалува и денот, па добиваме впечаток дека сме во мрачна фаза од годината. Некои луѓе дури и развиваат анксиозност...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Функционална депресија: Препознајте ја и надминете ја навреме

user2
Функционалната депресија е реална и многу честа и иако нема официјален статус на медицинска дијагноза, ако ја препознаете, тогаш мора да дадете поголем напор за...