Таг : трагедија

АНАЛИЗИ

Зошто ЕУ ја игнорира трагедијата во Италија?

Stefanija Kuzmanovska
Покрај вирусот што ја фрли Италија на колена, оваа медитеранска земја ја погоди и друг, помалку неочекуван проблем – игнорирањето и тишината на Европската унија...
Забава МАГАЗИН

Трогателна љубовна приказна од Аушвиц

Давид Висниа (93) имал само 17 години кога го депортирале во злогласениот Аушвиц, каде морал да ги забавува нацистите, а не ни насетувал дека на...
Забава МАГАЗИН

Дали навистина Чолиќ испеал песна посветена на трагично починатата Милица?

user2
Во 1974 година поранешна Југославија ја потресе приказната за девојката Милица Костиќ која трагично почина откако скокнала од 11 кат од зградата, каде била заклучена...
Забава МАГАЗИН

Од просјак до Џокер: Потресната судбина на Жоакин Феникс

user2
Жоакин Феникс е актер чие име често се спомнува во јавноста, особено по неговата маестрална изведба на негативецот на DC Comics, Џокерот. Тој денеска е...