Стандард

Verizon

КОМПАНИИ

„Verizon“ ги продава Yahoo и AOL за 5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Американскиот телекомуникациски гигант „Verizon Communications“ објави продажба на медиумскиот бизнис, вклучително и брендовите Yahoo и AOL за пет милијарди долари, што сигнализира излез од скапата...
КОМПАНИИ

Verizon и Nokia ќе постават приватна 5G мрежа на пристаништето во Саутемптон

Влатко Зорба
Verizon соработува со Nokia и Здружените британски пристаништа (ABP) на поставување приватна 5G платформа на пристаништето во Саутемптон, за да му обезбеди на центарот безбедна...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!