Таг : Војна на ѕвездите

Забава МАГАЗИН

Најзначајните моменти од поп-културата за 2019

Елена Даскалова
Започна Новата 2020 година, па време е да направиме една кратка ретроспектива на најзначајните моменти на светската поп-култура. Од најавеното ново продолжение на „Матрикс“, до...
Технологија

Samsung со специјална „Star Wars“ верзија на Galaxy Note 10+

Влатко Зорба
Пред неколку дена Samsung објави дека започнува кампања со Disney околу серијалот „Star Wars“ и претстави специјално видео за неа. Тогаш компанијата посочи дека подготвила...
Забава МАГАЗИН

Братот на Кери Фишер го откри оригиналниот план за принцезата Леа

Елена Даскалова
„Јас нема да бидам последниот џедај“, рече Лук Скајвокер во осмиот дел од сагата за „Војна на ѕвездите“, а оваа негова реплика предизвика многу дебати...
Забава МАГАЗИН

Лукасфилм го реализираа конечниот трејлер за „Star Wars“

user2
На 20 декември 2019 во кината ќе почне да се прикажува последниот, деветти дел од сагата „Star Wars“ (Војна на ѕвездите). Конечниот трејлер го носи...