Стандард

„Застава 5700“

БИЗЛАЈФ

„Застава 5700“: Мистериозен суперавтомобил кој можеше да стане југословенско Ферари

На крајот на седумдесеттите и почетокот на осумдесеттите, крагуевска „Црвена Застава“ тајно работеше на неколку прототипови на автомобили кои никогаш не влегоа во производство. Феноменалното...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!