Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Се појавија рендери на OnePlus 8 Pro (ВИДЕО)

91mobiles и @OnLeaks споделија рендери на OnePlus 8 Pro што ни покажуваат како би изгледал идниот предводник на компанијата. Веднаш остава впечаток отворот во заоблениот дисплеј кој е наменет за предната камера, при што панелот се очекува да понуди стапка на освежување од 90Hz.

На задниот дел на уредот се издвојува делот со тројната главна камера, а веднаш до него е четвртиот сензор за 3D ToF, под кој ќе биде поставен блицот. Копчињата за хардвер за контрола на јачината на звукот се лево на куќиштето, а оддесно се оној за вклучување и лизгачот за активирање на тивок режим (Alert Slider).

Во долниот дел на конструкцијата се ставени USB Type-C порта и отвори за звучник, а во горниот дел е видлив само отвор за микрофон.

Димензиите на OnePlus 8 Pro се 165,3 x 74,4 x 8,8 мм, а дебелината кај делот со главната камера достигнува 10,8 мм.

Потсетуваме дека неодамна се појавија рендери и на OnePlus 8, кои исто така покажаа отвор во екранот за предната камера.

Поврзани вести

Оптичките кабли на „Гугл“ на дното на океанот помагаат во откривање на земјотреси и цунами

Влатко Зорба

Google ја регистрираше трговската марка „Pigweed“ за нов оперативен систем

msp-admin

Huawei најавува надградба на EMUI верзијата 10.1 на најпопуларните уреди

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!