СТАНДАРД life
БИЗЛАЈФ

Прогласени највлијателните модни икони во светот

Сестрите Џенер се на врвот на листата на највлијателни модни икони во светот, пренесува британски „Daily Mail“.

Двете ја престигна војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон во рангирањето.

Листата ја предводи помладата сестра, Кајли која е ријалити sвезда и сопственик на козметички бренд.

Рангирањето го составува OnBuy, врз основа на пребарувања за информации за стилот на sвездите на Интернет.

Максималниот резултат што можат да го добијат е 1.000 поени.

Сестрите Џенер се во водство со 751, односно 607 поени.

Војвотката од Кембриџ Кетрин доби 539 поени.

Единствената друга кралска личност која се најде во првите десет е Меган Маркл, сопругата на принцот Хари. Таа добива 335 поени.

Во топ 10 највлијателни модни икони, според OnBuy, се наоѓаат и Џиџи Хадид, Ријана, Ким Кардашијан, Хејли Бибер, Бела Хадид и Бијонсе.

Поврзани вести

10 совети како да побарате и да добиете покачување

Влатко Зорба

Трик што го полуде целиот свет: Со вадење пликови, заштедувате 5.000 евра за една година

Влатко Зорба

Сè за Аспергеровиот синдром, форма на аутизам што ја има Елон Маск: Генијалци кои кријат емоции