СТАНДАРД life
ЕКОНОМИЈА

Нема санкции за гужвите за „Black Friday“,од ДПИ обработуваат постапки во делот на попустите

Од Државниот пазарен инспекторат информираат дека нема да има санкции за метежот по шопинг-центрите, за време на Црн Петок изминатиот викенд, според она што го објави денеска.

– По спроведениот  инспекциски надзори во моловоите низ целата земја, немаше големо отстапување од протоколите.Моментално се обработуваат уште некои постапки во делот на попустите што беа забележани на „Црн Петок“, изјави  Мери Продановска, од ДПИ.

Поврзани вести

Измените и дополнувањата на Буџетот: Платежни картички од 6.000 денари за три категории граѓани, власта

Берта Китинска

Туристичките агенции ќе може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за користење ваучери

Берта Китинска

Минималецот ја качува и просечната плата – За две години раст од 3.500 денари

Влатко Зорба