Стандард
ЕКОНОМИЈА

Сто проценти проценти поголема дневница за вработените кои се ангажирани во недела

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот фејсбук профил сподели дека со новиот закон за трговија се предвидува 100 проценти поголема дневница за вработените кои се ангажирани во недела.

„Сто проценти проценти поголема дневница за вработените кои се ангажирани во недела, со новиот закон за трговија“, се наведува во објавата на Бектеши.

Законот за трговија е поставен на ЕНЕР, со цел да има јавна расправа, а измените во законот се во согласност со најавите за недела неработен ден.

Поврзани вести

РЕК Битола склучи договор за набавка на 36 машини и камиони за ископ на јаглен

Влатко Зорба

Македонија лани увезе злато вредно 95.000 долари

Влатко Зорба

Споредба на мерењата на Макстил и оние на Гази Баба: Ниски вредности под гранично дозволените и во деновите кога фабриката работела

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!