СТАНДАРД life
Хороскоп

Кое е твоето најсоодветно хоби според хороскопскиот знак?

Секој човек има вродени (природни) таленти свои амбиции и специфични карактеристики кои го поттикнуваат да развие дадено хоби или да се насочи кон одредени активности. Но, човек може да се повика на хороскопскиот знак и кога сака да побара нови интереси.

Секој знак си има свои хобија, кои се најпогодни токму за него, поради различните специфики на самиот хороскопски знак. Еве и повеќе на оваа тема:

Овен

Овој знак е клучен и е управуван од планетата Марс. Марс е господарот на војната и на страста. Затоа луѓето од овој знак бараат хоби, кои носат предизвик. Тие имаат импулсивен, силен карактер, се лутат брзо, но и брзо им минува. Овие луѓе не се загрижени за утре и за вчера, туку живеат за сегашниот момент. За нив не се погодни хобија, кои бараат трпение и концентрација. Луѓето од овој знак би се насочиле кон хоби во областите на зоологијата, екстремните спортови и изведувачки настапи.

Бик

Овој стабилен, земен хороскопски знак е управуван од Венера. Биковите се вредни и концентрирани по природа. Како хоби, тие лесно можат да бидат привлечени кон туризмот или кулинарството, бидејќи се импресионираат од далечните дестинации и гурманските јадења. Тие се доста трпеливи и ги мразат ограничувањата, освен оние кои сами ги наметнуваат на себе. Повеќето креативни хобија би им се допаднале на биковите, како фотографијата, на пример.

Близнаци

Близнаците имаат дуален, сложен и контрадикторен карактер. Тие се непостојан знак, но имаат огромна енергија и желба да учат нови работи во текот на целиот свој живот. Нивната интелигенција е комбинирана со нивната потреба од возбуда. Затоа тие се досадуваат лесно и не можат да се оддадат на одредено хоби. Близнаците го сакаат театарот, музиката, читањето, сакаат да посетуваат нови музеи и изложби и имаат привлечност кон археологијата и историјата.

Рак

Ракот е клучен знак, управуван од Месечината. Тој изгледа интровертно, бидејќи е склон кон нагли промени во расположението и има чувствителен карактер. Луѓето од овој знак се плашат од несогласувањето на другите со нив и доживуваат непријателство кон оние кои ги критикуваат. Овие луѓе паѓаат на самостојни хобија – развој на проекти, пишување на песни, книги, столарија, џогирање, цртање. Луѓето од овој знак ја ценат природата и сите хобија, поврзани со шумата, водата и планината се соодветни за нив.

Лав

Лавовите се тимски играчи, кои се појавуваат на теренот полни со физичка сила, комбинирана со желба да се центар на внимание. Тоа е огнен знак, управуван од Сонцето. Луѓето од овој знак ја сакаат драмата, возбудата и сцената. Мажот Лав би се запалил по возење на мотор, по секакви тркачки активности. Луѓето од овој знак се многу добри тренери и ментори и надвор од теренот. Тие едноставно имаат природни лидерски способности и сакаат да ги поучуваат другите.

Девица

Незабележителните луѓе од овој знак би се насочиле кон хоби и активности кои бараат голем интелект, во комбинација со аналитички карактер. Тоа значи дека треба да внимавате многу, ако одлучите да играте покер или шах со човек од знак Девица. Овие луѓе се многу внимателни и набљудувачки настроени. Тие избираат хоби со броеви и стратегии. Често меѓу хобијата на проактивните жени Девица е да стануваат активистки на различни организации.

Вага

Луѓето од овој знак се дипломати по душа. Тие преферираат да бидат арбитер на натпреварот од играњето во него. Тие се многу праведни по природа и вечно бараат хармонија во животот. Се претвораат лесно во лидери на тимот. Тие не паѓаат на активности кои сакаат голема концентрација и одговорност, бидејќи преферираат релаксирачки хобија. Би се одморале со сликарството, креирање на облека и накит, прошетки во природа, танцување, пинг понг. Работи кои треба да им се забавни, но не да се премногу напорни.

Скорпија

Тоа е најконкурентниот хороскопски знак, управуван од планетите Марс и Плутон. Овие луѓе се страстни, но често стануваат опседнати. Тие се привлечени од духовни хобија, кои го прошируваат светогледот за човечката душа и за необјасниви работи во животот. Скорпиите сакаат тркачки игри, но тешко ја прифаќаат загубата. За нив соодветно занимање е пример јога. Се одмораат добро со решавање на загатки, решавање на крстозбори и судоку.

Стрелец

Стрелецот има неисцрпна енергија и е подготвен да се фрли во скоро секоја активност, под услов таа да му се види забавна. Оваа непостојаност се подразбира е управувана од Јупитер, и има вродена среќа и затоа често луѓето од овој знак стануваат коцкари. Други хобија, погодни за стрелец се летање со параглајдер или падобран, нуркање, тенис, баскет, автомобилизам, лозарството.

Јарец

Овие луѓе се многу независни, резервирани и секогаш бараат подобар начин за работите и прав пат во животот. Тие се дисциплинирани и самостојни, а исто така многу тврдоглави и умеат да ги планираат настаните во животот. Тие сакаат хобија, вклучувајќи преземање на контрола, како стрелање. Јарците си избираат хобија, во кои гледаат некаква смисла, а не само забава. Им се допаѓаат внатрешен дизајн, изградба (на што и да е), учење на нови јазици и спортови.

Водолија

Зборлестите луѓе од овој воздушен знак, управувани од Сатурн и Уран, бараат стабилност и слобода во животот, иако се бунтовници по душа. Тие сакаат да се вклучат со активности кои ќе ги избришат строгите правила и формалностите. Тие се многу независни луѓе и не паѓаат за групни спортови и / или хобија. Би се оддале на кампување, риболов, оригами, колекционерство на антиквитети, везење, и други активности кои можат сами да си ги организираат според свој распоред.

Риби

Овој непостојан воден знак, управуван од Нептун, може да се впише во секоја ситуација и во секој тим. Тие се добри партнери за куглање, аеробик и танци. Нивната интелигенција и филозофски ставови ги поттикнуваат да се борат дури и за загубените каузи. Рибите се секогаш подготвени за нови немири. Тие паѓаат на голфот, пловењето, водните спортови, уметноста како кино, поезија и сликарство.

Поврзани вести

Неделата штотуку започна, а три знаци веќе се мачат. Кога им се гледа крајот?

Radmila Tasevska

На овие знаци ништо не може да им ги расипе плановите

Radmila Tasevska

Скорпиите денеска ќе се почестат, а Рибите ќе чувствуваат поврзаност со своите сакани

Urednik