СТАНДАРД life
Храна

Потпечени пилешки ролати со сирење и спанаќ

Полнети пилешки ролати со сирење и спанаќ е вкусно јадење богато со протеини, влакна, витамини и минерали.

Што се печени пилешки ролати?

Протеини: Пилешкото е извор на висококвалитетни протеини кои се важни за градење и обновување на клетките, мускулите, ткивата и ензимите.

Влакна: Спанаќот е добар извор на влакна, кои се корисни за варење, чувство на ситост и одржување стабилно ниво на шеќер во крвта.

Витамини: Витамините како витамин А, витамин Ц, витамин К и фолна киселина најчесто се наоѓаат во спанаќот. Витаминот А е важен за здравјето на очите, додека витаминот Ц го поддржува имунолошкиот систем. Витаминот К е неопходен за згрутчување на крвта.

Минерали: Сирењето е извор на калциум, минерал важен за градење и одржување цврсти коски и заби. Исто така, спанаќот содржи минерали како што се железо и магнезиум, кои играат улога во различни метаболички процеси на телото.

Хранливата вредност на одредено јадење може да варира во зависност од рецептите, количината на состојки и начинот на подготовка.

Но како да подготовите потпечени пилешки ролати:

Состојки:

* 900 гр пилешки гради
* сол и бибер по вкус

За филот:

* 100 гр крем сирење
* 100 гр полномасен тврд кашкавал
* 200 гр спанаќ (може и замрзнат)
* 1 домат
* 5 гр. лук во прав

За сосот:

* 50 гр рендан пармезан
* 1 крем за готвење
* 1 лажица ситно сечкан свеж магдонос
* малку сол и бибер

Подготовка:

Месото исечкајте го по должина на потенки шницли и истолчете го. Зачинете со сол и бибер.

Исечкајте го спанаќот и измешајте го со рендан кашкавал и крем сирењето. Додадете ги сечканите домати и лукот. Добро измешајте.

Наполнете ги пилешките гради и свиткајте ги во ролна. Наредете ги ролатите во подмачкан огноотпорен сад. Премачкајте ги со масло и печете во рерна загреана на 180 °C околу 25 минути.

Измешајте ги состојките за сосот и прелијте преку пилешкото. Вратете се во рерна и печете уште десет минути.

На здравје!

Поврзани вести

Традиционален рецепт за мексиканско бурито

Urednik

Пица стапчиња кои се уште никој не ги одбил: Овој рецепт ќе ви стане омилен!

Urednik

Рецепт за прекрасни рум колачиња

Urednik