Стандард
КОМПАНИИ

„Визер“ ја проширува својата понуда за патничко осигурување со покритие за Ковид-19

„Визер“, европската авиокомпанија со најголема стапка на раст, објави дека ќе им понуди на патниците покритие за Ковид-19, достапно на Wizzair.com, преку партнерство со осигурителната компанија Chubb.

Патниците на „Визер“ можат да купат патничко осигурување кое сега ги покрива откажувањата и трошоците за лекување поврзани со Ковид-19 при патување во странство. На пример, ако се заразите со Ковид-19 додека патувате во странство и претрпете дополнителни трошоци поради продолжен престој или медицински третман за време на болеста, „Визер“ патното осигурување ќе го покрие ова (со применливата максимална сума). Или можеби се требале да го откажете патувањето затоа што се заразивте со „Ковид-19“ пред заминувањето? Осигурувањето на „Визер“ е тука за да ве заштити.

Патничкото осигурување „Виз ер“ опфаќа и изгубен, украден или оштетен багаж, како и пропуштени заминувања.

Покрај патничко осигурување, „Виз ер“ нуди и индивидуално покритие за откажување во одредени земји. И покритието за откажување и патничко осигурување може да се купат или за време на процесот на купување авионски билети на веб-страницата на „Виз ер“ или преку апликацијата – и се однесува и на билетите во еден правец и на повратните билети.

„Ние во WIZZ сме посветени на оптимизирање на искуството за патување, без разлика дали станува збор за процес на купување билети, услуги за време на летот или дополнителна понуда што го прави патувањето поудобно и полесно. Благодарение на нашиот проширен пакет за патничко осигурување, патниците можат да бидат уверени дека се подготвени и покриени во случај Ковид-19 да го наруши нивното патување“, рече Андрас Радо, виш менаџер за корпоративни комуникации.

Поврзани вести

Извршени 4.080 контроли, затворени два угостителски објекта

msp-admin

Колективна тужба против Amazon: Ги „надувал“ цените на е-книгите?

Влатко Зорба

Volkswagen ID.4 прогласен за светски автомобил на годината

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!