Стандард

визер

КОМПАНИИ

„Визер“: 24 нови рути на пазарите во поранешна Југославија

Влатко Зорба
„Визер“ планира да воведе 24 нови линии на пазарите во поранешна Југославија во наредните месеци и покрај очекувањата на авиокомпанијата дека постепеното закрепнување на сообраќајот...
КОМПАНИИ

Базата на „Визер“ во Сараево е лоша вест за „Кроација ерлајнс“ и „Ер Србија“

Влатко Зорба
„Визер“ ја објави својата 41-ва база во Сараево минатата недела со плановите од 20-ти мај да се лоцира „Ербас А320“ во главниот град на Босна...
КОМПАНИИ

„Визер“ ја проширува својата понуда за патничко осигурување со покритие за Ковид-19

Влатко Зорба
„Визер“, европската авиокомпанија со најголема стапка на раст, објави дека ќе им понуди на патниците покритие за Ковид-19, достапно на Wizzair.com, преку партнерство со осигурителната...
КОМПАНИИ

„Визер“ очекува да се опорави до летото

Влатко Зорба
Унгарската нискобуџетна авиокомпанија „Визер“ ќе ги прекине летовите во јануари поради новите блокади во Велика Британија, изјави во четвртокот извршниот директор Јозеф Варади, предвидувајќи закрепнување...
ЕКОНОМИЈА

„Визер“ воведе специјални летови Скопје – Букурешт за време на Европското првенство

Берта Китинска
По повод Европското првенство во фудбал, авиокомпанијата „Визер“ соопшти дека воведува специјални летови за Скопје – Букурешт за македонските навивачи, а авионските билети веќе се...
КОМПАНИИ

Wizz Air најавува понатамошно проширување со нова база на аеродромот во Кардиф

msp-admin
WIZZ AIR UK, подружницата регистрирана во Велика Британија на најбрзо растечката и најзелена европска авиокомпанија* денес најави отворање на нова база на аеродромот Кардиф, која...
КОМПАНИИ

„Визер“ привремено затвора 36 рути во регионот

msp-admin
Нискобуџетната унгарска авиокомпанија „Визер“ привремено, во текот на зимата, ќе откаже 36 линии во земјите од регионот. Ќе бидат прекинати дури осум линии од аеродромот...
ЕКОНОМИЈА

„Виз ер“ ги укинува летови од скопскиот и од охридскиот аеродром

Берта Китинска
Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“, која има голем број бази на територијата на поранешна Југославија, вклучувајќи ја и нашата држава, очекува ограничувањата за патувања и забраните...
ЕКОНОМИЈА

„Визер“ ги суспендира сите летови помеѓу Италија и Македонија до 31 јули

Нискобуџетната авиокомпанија Виз Ер денеска најави дека како резултат на рестрикциите за патување од страна на италијанските власти наменети за летовите до Република Северна Македонија,...