Таг : итлаија

ЕКОНОМИЈА

„Визер“ ги суспендира сите летови помеѓу Италија и Македонија до 31 јули

Нискобуџетната авиокомпанија Виз Ер денеска најави дека како резултат на рестрикциите за патување од страна на италијанските власти наменети за летовите до Република Северна Македонија,...
СВЕТ

Бројот на починати од коронавирус во Кина надмина 3.000

Stefanija Kuzmanovska
Бројот на починати од новиот коронавирус во континентална Кина надмина 3.000, откако властите денеска соопштија за нови 31 смртен случај. Најмалку 3.012 лица досега починале...