СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

Забранет „ТикТок“ за „неморална“ содржина

Пакистанскиот регулатор за комуникации ја забрани апликацијата „ТикТок“, велејќи дека таа промовира „неморална“ содржина.

Како што се наведува, пакистанските власти се обратиле до „ТикТок“ во надеж дека апликацијата ќе отстрани одредена „неморална“ содржина, но тоа не се случи, пренесува „ДВ“.

Апликацијата „ТикТок“ во Пакистан е преземена 39 милиони пати.

„ТикТок“ е веќе забранет во Индија за кршење на правилата.

Поврзани вести

„Дизни“ размислува за враќањето на Џони Деп во шестиот дел од „Пиратите од Карибите“

msp-admin

Една петтина од работната сила во Ирска е невработена

Влатко Зорба

Еуросупер БС – 95 поевтинува за половина денар

msp-admin