СТАНДАРД life

Пакистан

КОМПАНИИ

Забранет „ТикТок“ за „неморална“ содржина

msp-admin
Пакистанскиот регулатор за комуникации ја забрани апликацијата „ТикТок“, велејќи дека таа промовира „неморална“ содржина. Како што се наведува, пакистанските власти се обратиле до „ТикТок“ во...