Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Pornhub сега ги прифаќа криптовалутите XRP, DOGE, BNB и USDC

Интернет-страницата за возрасни Pornhub, која беше исклучена од мрежите за масовно плаќање минатиот месец, сега прифаќа плаќања во различни крипто-валути, вклучувајќи го и многу омразеното средство XRP.

Заедно со XRP, познатата веб-страница за возрасни започна да прифаќа плаќања во стабилна монета USDC некаде минатиот месец, според The ​​Block.

Исто така се прифаќаат плаќања во Dogecoin (DOGE) и Binance Coin (BNB), а вкупниот број на криптовалути прифатени за плаќање за претплати во Pornhub е 16.

Тужбите против издавачот на XRP Ripple Labs, според кои токенот е нерегистрирана хартија од вредност, предизвикаа многу берзи да го отстранат токенот, со што објавата на Pornhub е единствената добра вест за криптовалутата.

Pornhub не ги поддржува Dash и PumaPay во последните неколку недели, објави The Block.

Поврзани вести

Grayscale купи Биткоини за 590 милиони долари за еден ден

Влатко Зорба

Биткоин далеку од рекордот, но вредноста повторно расте

Влатко Зорба

Вртоглавиот скок на Биткоин продолжува, се појавуваат нови големи купувачи

Влатко Зорба