СТАНДАРД life
Шоубиз

📽📷Жизел Бундхен се почесто во друштво на атрактивен тренер за боречки вештини

Љубовниот живот на поранешната двојка Жизел Бундхен и Том Брејди привлекува големо внимание. И додека колешката на Жизел, Ирина Шајк, се „запали“ по популарен спортист, познатата бразилска манекенка не кажува многу за својот љубовен живот. Меѓутоа, повеќе од половина година, Бундхен често е во друштво на тренерот Хоаким Валенте, а заедно ги поминувале и празниците.

Жизел Бундхен и нејзините деца Вивијан и Бенџамин уживаа во одморот пред Денот на благодарноста во Костарика оваа недела со нивниот тренер џиу-џицу Хоаким Валенте.

Четворицата беа фотографирани додека се релаксираат на заеднички ручек во живописен тропски амбиент, а доброто расположение е видливо на нивните лица.

Манекенката на Викторија Сикрет ја покажа својата фит фигура во црни шорцеви со висок струк и набразден кроп топ, додека Валенте беше лежерен во црни шорцеви со принт и морнарска маица.

Манекенката е целосно посветена на вежбањето, а со оваа боречка вештина се заразила сосема случајно откако го донела својот син на тренинг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

„Верувам дека колку повеќе алатки имаме во алатникот, толку подобро. Се чувствувам посилно, посигурно и помоќно откако почнав да вежбам самоодбрана“, коментира Жизел во едно од видеата на кое е прикажан нејзиниот тренинг со Валенте.

Поврзани вести

Ким Кардашијан го покажа лицето без шминка: Решила да не ги крие акните и црвенилото

Radmila Tasevska

Мемоарите на Бритни Спирс се продадени во над милион примероци во првите седум дена

Radmila Tasevska

Анџелина Џоли ги нарече светските лидери соучесници во злосторствата во Газа (ФОТО)

Radmila Tasevska