СТАНДАРД life
Шоубиз

Шенон Доерти направила план за својот погреб – Ги откри деталите!

Познатата актерка Шенон Доерти, најпозната по улогите во сериите „Беверли Хилс, 90210“ и „Волшебнички“, со години се бори со ракот.

Таа неколку пати јавно проговори за тоа и истакна дека има бројни метастази, и дека е свесна дека нема уште долго да живее. Актерката неодамна на својот подкаст Let’s Be Clear открила дека направила план за својот погреб и дека сè договорила со нејзиниот најдобар пријател и извршител на тестаментот Крис Кортаз.

„Ова е морбидна, но и забавна тема. Сакам мојата пепел да се измеша со посмртните остатоци на моето куче и татко ми. И не сакам да бидам погребана без да ме кремираат“, навела таа, пренесе „Пипл“.

Како што открила, сè уште не е сигурна каде би сакала да ѝ ја расфрлаат пепелта, но смета дека би било убаво дури и да се засади, а на тоа место подоцна да израсне дрво.

„Сакам да одберам едно место кое јас и татко ми го сакавме и кое ни значеше најмногу“, додала таа, истакнувајќи дека често уживале во Малибу.

Актерката искрено рече дека „списокот на оние кои не би сакала да дојдат на нејзиниот погреб е многу подолг од оние кои таа би сакала да бидат таму“.

„Многумина би дошле, дури и да не сум им драга. Едноставно тоа е така. Не сакаат да бидат лоши луѓе. Но, јас да им ја намалам напнатоста. Сакам мојот погреб да биде како фестивал на љубовта. Не сакам некој да дојде таму и да плаче и да помисли: ‘Фала ти Боже што си замина кучката’“, рече таа меѓу другото.

Поврзани вести

📸 По гласините за раскинување, Том Брејди и Ирина Шајк забележани во автомобил и на приватна забава

Radmila Tasevska

Лудилото на Тејлор Свифт не престанува, концертниот филм за турнејата што се уште трае ги скрши кино благајните ширум светот и ги разнесе Барби и Опенхајмер

Radmila Tasevska

Вуди Ален: „Би сакал да снимам филм во Њујорк ако некој е доволно луд да ме финансира“

Urednik