Таг : Детали

Забава

Непознати детали од животот на Моника Белучи

Влатко Зорба
Една од најубавите актерки во светот, Моника Белучи, всушност отсекогаш сакала да се занимава со право и манекенство. Нејзиниот татко бил сопственик на транспортна компанија,...
АНАЛИЗИ

Нови детали за убиството на новинарката од Малта: Трагата води кон Црна Гора

Stefanija Kuzmanovska
Во месеците пред убиството во 2017 година, малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција се најде на патеката на оф-шор компанија наречена „17 Black Limited“, пренесува Ројтерс....
Хроника

По семејното насилство, приведен таткото на активистката Конопова (ФОТО)

Во однос на фотографиите објавени на социјалните мрежи на кои се гледа лице со повреди на главата, ја информирам јавноста дека вчера во вечерните часови...
Забава

Разводот Адел ја чинеше милиони фунти, но детали нема да открива

Stefanija Kuzmanovska
Пејачката Адел (31) побара од судот во Лос Анџелес деталите за разводот од милијардерот Сајмон Конески (45) да ги сочува во тајност. Според странските медиуми,...
Забава МАГАЗИН

Вуди Ален во мемоарите откри детали за врската со посвоената ќерка

За најдобрата Сун-Ји. Ја пуштив да ми јаде од рака и тогаш забележав дека раката ми недостига, напиша холивудскиот режисер и актер Вуди Ален во...
Забава МАГАЗИН

Кралицата го молела својот внук да не се разведува

Кристина Денесовска
Бракот на Питер Филипс и омилениот внук на кралицата Елизабета, и Аутмун Кели се чинеше совршен на почетокот, а јавноста зборуваше дека функционира бидејќи се...
Фудбал

Откриени сите детали околу трансферот на Ериксен

Влатко Зорба
Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен се очекува утре во Милано на лекарски прегледи по неговиот трансфер во Интер, пренесува Џанлука Ди Марцио....