Таг : погреб

Забава МАГАЗИН

Погребот на Коби и Џана во тајност, објавени деталите од смртта

Кристина Денесовска
Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана Брајант се закопани на тајна церемонија во Корона дел Мар во Калифорнија, јавуваат американските медиуми. Легендарниот кошаркат и...
Забава МАГАЗИН

Солзи, тага и болка на погребот на Кирк Даглас

Кристина Денесовска
Од филмската легенда Кирк Даглас во петокот се простија семејството и пријателите на гробиштата Мемориален парк Вилиџ Вествуд во Лос Анџелес. Приватниот погреб се оддржа...
Кошарка СПОРТ

Објавен датумот на погребот на Коби и неговата ќерка

Елена Даскалова
Коби Брајант и неговата ќерка Џана, која ја нарекуваа и Џиџи, заедно си сите патници и екипата од хеликоптерот, загинаа на 26 јануари во трагична...
СПОРТ

Погребот на Коби Брајант и неговата ќерка закажани на 24 февруари во Лос Анџелес

Берта Китинска
Комеморацијата и погребот на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и уште седум лица кои ги загубија животите во хеликоптерската несреќа на 26 јануари се закажани...
Забава МАГАЗИН

Неда Арнериќ со аплауз испратена на вечното почивалиште

Актерката Неда Арнериќ која почина на 10 јануари на 67 години, денес напладне беше испратена на вечното почивалиште. Бројни членови на семејството, пријатели и колеги...
Вести

50 загинати и 212 повредени при судири на погребот на Сулејмани во Иран

Влатко Зорба
50 лица загинаа, а 212 се повредени при немири на погребот на генералот Касем Сулејмани, кој беше убиен при американски воздушен напад од беспилотно летало...
Вести

Одложен погребот на Сулејмани, загинаа најмалку 40 луѓе од поворката

Погребот на иранскиот генерал Касим Сулејмани, убиен во американски воздушен напад во Ирак, е одложен откако во метеж на погребната поворка во неговиот роден град...