СТАНДАРД life

Шинејд О’Конор

Шоубиз

(ВИДЕО) Солзи, аплаузи, песни: Илјадници на погребот на Шинејд О’Конор

Urednik
Илјадници луѓе се собраа на улиците на ирскиот град Бреј на последното збогување и погребот на музичарката Шинејд О’Конор. Толпата положи цвеќе и пееше песни...
Шоубиз

Почина Шинејд О’Конор

Urednik
Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 57-годишна возраст. Како што објави Irish Times, Шинејд има издадено 10 студиски албуми, додека нејзината песна Nothing Compares to...