СТАНДАРД life

Жарко Лаушевиќ

Балкан микс

Жарко Лаушевиќ ќе биде кремиран, објавен е датумот на последното испраќање

Urednik
Црногорскиот актер Жарко Лаушевиќ ќе биде кремиран, а неговиот погреб ќе биде на 20 ноември на Новите гробишта во Белград во 14 часот, потврди за...
Балкан микс

Бадриќ се прости од Жарко Лаушевиќ: „Топол, драг и бескрајно харизматичен“

Urednik
Хрватската пејачка НИНА БАДРИЌ се прости од актерот Жарко Лаушевиќ. „Јелса. Хвар. И снимањето на филмот „Летото кога научив да летам“. И Жарко. Топол, драг...
Балкан микс

Почина Жарко Лаушевиќ, еден од најпознатите актери во поранешна Југославија

Urednik
Жарко Лаушевиќ, еден од најпознатите актери во поранешна Југославија, почина во Белград на 63-годишна возраст по кратко и тешко боледување, соопшти неговото семејство. Датумот и...