Стандард

Аерогел

ТЕХНОЛОГИЈА

Аерогел може да го претвори Марс во пријатно место за живеење

Влатко Зорба
Додека глобалното затоплување се заканува на многу живи суштества на Земјата, истиот процес на Марс може да биде еден од клучните фактори што ќе ги...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!