СТАНДАРД life

алуминиум

КОМПАНИИ

Цената на алуминиумот РАСТЕ: Стигна 2.300 долари за тон

Влатко Зорба
Цената на алуминиумот за тримесечна испорака на лондонската берза за метали се искачи на највисоката вредност од јуни 2018 година, достигнувајќи 2.304 американски долари за...