СТАНДАРД life

безини

ЕКОНОМИЈА

Горивата поскапуваат од ноќеска на полноќ

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,23%. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на...