Таг : бик

Забава МАГАЗИН

Единствениот хороскопски знак на кој секогаш може да се потпрете

Секогаш верен, стабилен и промислен, се носи одлично со секоја ситуавија, што го прави совршен партнер и пријател. Станува збор за Бикот. Личностите родени во...
Забава МАГАЗИН

Пет знаци кои важат за најразмазени во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со...
Забава МАГАЗИН

Шест хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои остануваат заљубени во поранешните партнери

Едно истражување од 2017 година открило дека на секој човек во просек му требаат три месеци да ја преболи поранешната љубов. Но, некои луѓе без...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се обземени со божикен дух

Многумина, баш како во старите времиња, уживаат во Бадник и Божик, украсувајќи го домот, купувајќи подароци. Меѓутоа, постојат луѓе кои толку многу уживаат, што за...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Кристина Денесовска
Има нешто магично во овој дел од годината кога луѓето се чувствуваат и однесуваат поразлично. Поради тоа многумина, во ова посебно време, ја наоѓат својата...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои цврсто стојат на земја и размислуваат реално

Кристина Денесовска
Иако поголемиот број на луѓето сметаат дека можат без проблем да го контролираат своето расположение и однесување, во реалноста тоа не е така. Личностите родени...
Забава МАГАЗИН

БИК: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова
Новата година за претставниците на знакот Бик ќе започне со многу планови и големи очекувања. Наскоро ќе сфатите дека не сите идеи можете веднаш да...
Забава МАГАЗИН

Трите најарогантни хороскопски знаци

Елена Даскалова
Астрологијата тврди дека следниве хороскопски знаци имаат најголем потенцијал да бидат арогантни, самобендисани и препотентни, па дури и непријатни за друштво. Бик Својата ароганција се...