Таг : борат

Забава

Борат отвори сметка на Твитер: Ги следи Трамп, Меланија, Брнабиќ и Владата на Србија

Stefanija Kuzmanovska
По 14 години од објавувањето на филмот за славниот Борат, пристигна и неговото продолжение. Во оваа прилика, измислениот лик, кој го игра Саша Барон Коен,...
ЕКОНОМИЈА

Секоја реклама е добра: Казахстанците го зајакнуваат туризмот заедно со Борат (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Казахстан се спротивставуваше, се лутеше, ги превртуваше очите и протестираше секогаш кога ќе се споменеше сатиричен приказ на оваа земја во изведба на Саша Барон...
АНАЛИЗИ

Гардијан: Ердоган им плаќа на сириските бунтовници 700 евра месечно за да се борат против Ерменија

Stefanija Kuzmanovska
Турција ангажира бунтовници кои дејствувале во сириската провинција Идлиб за да му помогнат на Азербејџан во борбата против Ерменија, пренесува „Гардијан“, повикувајќи се на извори...
СВЕТ

Вонредно обраќање: Принцот Филип им се заблагодари на сите кои се борат со пандемијата

Stefanija Kuzmanovska
Принцот Филип, 98-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета, во понеделникот им се заблагодари на сите кои се борат со пандемијата од коронавирус, обраќајќи се вонредно...