Таг : Реклама

ЕКОНОМИЈА

Секоја реклама е добра: Казахстанците го зајакнуваат туризмот заедно со Борат (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Казахстан се спротивставуваше, се лутеше, ги превртуваше очите и протестираше секогаш кога ќе се споменеше сатиричен приказ на оваа земја во изведба на Саша Барон...
Политика

Политичките партии ги „окупираа“ рекламните паноа и билборди

Политичките партии со самиот почеток на изборната кампања ги искористија социјалните мрежи и медиумите за да ги претстават своите изборни програми, но не останаа имуни...
Политика

Светлечка реклама на Кале за прв премиер Албанец на државава (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Зошто да не?“- продолжува кампањата на ДУИ за прв Албанец премиер на Македонија, откако вечерва го осветлија скопското Кале со пораката напишана на албански јазик....
Забава МАГАЗИН

Џенифер Лопез ги налути фановите

Пејачката и актерка Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил се пофали со нова фотографија на која позира во боди. И додека некои фанови го бараат...
Забава МАГАЗИН

Божикна реклама која воодушеви милиони луѓе

Божикната реклама на стоковната куќа John Lewis со години е најочекуваната реклама за Божик, а таква репутација стекна бидејќи никогаш не разочарала. Откако ѕвезда на...