Стандард

China Mobile Suzhou

КОМПАНИИ

Прво 5G позиционирање во затворен простор во светот -верификувано од China Mobile Suzhou и Huawei

China Mobile Suzhou и Huawei постигнаа нова пресвртница со верификацијата на можностите за 5G позиционирање во затворен простор во сценаријата на метро транспортот во Сужоу...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!