Стандард

ЦРМ

ЕКОНОМИЈА

ЦРМ: Во рамки на просекот се бројките на новоформирани и згаснати фирми во 2020 година

Влатко Зорба
Во врска со вчерашната изјава на претседателот на Комората на Северозападна Македонија дека над 4.000 компании се згаснати во првите шест месеци, денес Централниот регистар...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!