СТАНДАРД life

Дачија

КОМПАНИИ

„Дачија“ го прекина производството поради недостаток на полупроводници

Влатко Зорба
Романскиот производител на автомобили Дачија, единица на француската група Рено, го прекина производството поради глобален недостиг на полупроводници, рече министерот за труд Ралука Туркан. –...
КОМПАНИИ

„Dacia“ влегува во луксузниот сегмент (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Романскиот производител на автомобили „Dacia“ претстави луксузен SUV, наречен „Bigster“, сигнализирајќи промена на стратегијата. „Dacia“, сопственост на француската групација „Renault“, претстави нов предводник на теренец...