Стандард

Дигитален пасош

БИЗЛАЈФ

СЗО: Google и Apple не се вклучени во процесот на создавање дигитални пасоши за вакцинација

Влатко Зорба
Европската комисија ги повлече своите зборови дека Apple разговарал со Светската здравствена организација за развој на пасоши за вакцинација, пишува „Блумберг“. Обвинувањата против технолошкиот гигант...