Стандард

Епл ТВ

КОМПАНИИ

Morgan Stanley: Apple TV+ ќе стане бизнис од 9 милијарди долари до 2025 година

msp-admin
Растот на бизнисот за услуги на Apple ќе достигне 20% следната година, поттикнат од новата платформа за стриминг Apple TV+, според аналитичарот на Morgan Stanley,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!