СТАНДАРД life

Морган Стенли

КРИПТОВАЛУТИ

Огромен чекор на „Морган Стенли“ во насока на биткоинот

Влатко Зорба
„Морган Стенли“ е првата голема американска банка која на своите клиенти за управување со богатството им нуди пристап до биткоин фондовите, дознава CNBC. Инвестициската банка,...
КРИПТОВАЛУТИ

„Морган Стенли“ размислува да се обложи на Биткоин

Влатко Зорба
Добро позната инвестициска поделба на американската банка „Морган Стенли“ размислува да додаде Биткоин на својата листа на „хеџови“. Според извештајот на Блумберг, инвестицискиот гигант од...
КОМПАНИИ

33 милиони долари годишно: Ова е најплатениот американски банкар

Влатко Зорба
Извршниот директор на „Морган Стенли“, Џејмс Горман, стана најплатениот американски банкар, откако неговата плата се зголеми за шест милиони долари минатата година, или 22 проценти....
КОМПАНИИ

КОВИД КАКО ПОДАРОК ​​ОД НЕБО: Заработката на „Морган Стенли“ во 2020 година се зголеми за 50%!

Влатко Зорба
Американската банка „Морган Стенли“ успеа значително да профитира од 2020 година. Има предвидувања за приходите за четвртиот квартал за да се заокружи најдобрата година на...
КОМПАНИИ

Morgan Stanley: Apple TV+ ќе стане бизнис од 9 милијарди долари до 2025 година

msp-admin
Растот на бизнисот за услуги на Apple ќе достигне 20% следната година, поттикнат од новата платформа за стриминг Apple TV+, според аналитичарот на Morgan Stanley,...