Стандард

банкар

КОМПАНИИ

33 милиони долари годишно: Ова е најплатениот американски банкар

Влатко Зорба
Извршниот директор на „Морган Стенли“, Џејмс Горман, стана најплатениот американски банкар, откако неговата плата се зголеми за шест милиони долари минатата година, или 22 проценти....
КОМПАНИИ

Кинески банкар ОСУДЕН НА СМРТ поради корупција

Влатко Зорба
Кинеските власти го осудија на смрт поранешниот секретар на партискиот одбор и претседател на управниот одбор на најголемата кинеска компанија за управување со средства „China...