Стандард

Корупција

ПРЕТПРИЕМАЧ

Миленковска: Многу граѓани, предводени од нивните политичари, не сакаат работите да се променат на подобро

Влатко Зорба
Државата треба да предводи функционален систем, за да се обезбедат реални и потикнувачки услови за сите деца и млади, вели Сара Миленковска, политологот, активист и...
КОМПАНИИ

Кинески банкар ОСУДЕН НА СМРТ поради корупција

Влатко Зорба
Кинеските власти го осудија на смрт поранешниот секретар на партискиот одбор и претседател на управниот одбор на најголемата кинеска компанија за управување со средства „China...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!