Таг : ЕрПодс

Компании и пазар

Бесплатни AirPods можат да ја „засладат“ скапата понуда на iPhone 2020

Влатко Зорба
Слушалките AirPods на Apple станаа еден од најпопуларните модели на пазарот, а успехот на неодамна лансираните AirPods Pro покажува дека луѓето сè уште сакаат да...