Стандард

Фалкон 9

КОМПАНИИ

Делови од ракетата „Фалкон 9“ завршија на фарма

Влатко Зорба
Запалениот дел од ракета на „Спејс Икс“ паднал на фарма во северозападната американска држава Вашингтон, објавија американските власти. Делови од ракетата беа забележани како поминуваат...