Стандард

„фишинг“

ТЕХНОЛОГИЈА

Нова мода во компјутерските измами: гласовен „фишинг“

Влатко Зорба
Во изјавата објавена минатиот четврток, ФБИ откри дека од декември 2019 година, сајбер криминалците работат заедно на добро изработени кампањи за социјален инженеринг насочени кон...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!