Стандард

сајбер безбедност

ТЕХНОЛОГИЈА

Нова мода во компјутерските измами: гласовен „фишинг“

Влатко Зорба
Во изјавата објавена минатиот четврток, ФБИ откри дека од декември 2019 година, сајбер криминалците работат заедно на добро изработени кампањи за социјален инженеринг насочени кон...
ТЕХНОЛОГИЈА

10 вредни вештини во сајбер безбедноста кои се важни во 2021 година

Влатко Зорба
ИТ-професионалците со искуство во безбедносни мерки при развој на апликации, компјутерски облаци и управување со ризици ќе имаат најмногу можности за работа годинава и пошироко,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!