Стандард

Говор на омраза

ТЕХНОЛОГИЈА

Facebook отстрани 9 милиони објави со говор на омраза

msp-admin
Компанијата Facebook објави за голем број отстранети постови кои промовираат насилство и говор на омраза, што тие ги припишуваат на подобрувања во технологијата за автоматско...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!