Таг : Груби

СТАВ

Груби: Политичката непредвидливост од било која страна е несериозна и неоддржлива за нашата земја

Влатко Зорба
ДУИ целосно ги поддржува законите за јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, за одбрана, изборниот законик со корекција на изборните единици како и Преспанскиот, Охридскиот...
Политика

Средба на Груби со конгресменот Елиот Енџел во aмериканскиот Конгрес

Stefanija Kuzmanovska
За време на неговата посета на Вашингтон, пратеникот Артан Груби, претседател на собраниската Комисија за европски прашања и претседател на парламентарното пријателство со Соединетите Американски...
МАКЕДОНИЈА

Артан Груби на традиционалниот Молитвен појадок во САД

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања и организациски секретар на  Демократската унија за интеграција Артан Груби, на покана од Американскиот Конгрес, повторно ќе присуствува...
Политика

Груби: ДУИ очекува апсолутна победа на изборите

Влатко Зорба
ДУИ со нетрпение ги очекува изборите и следната победа, изјави денеска во Собранието пратеникот на оваа партија Артан Груби. – Убедени сме во апсолутна победа,...
Политика

ДУИ поднеле речиси 5.000 амандмани на Изборниот законик

Влатко Зорба
Пратеничката група на ДУИ поднесе речиси 5.000 амандмани на предлог – измените на Изборниот законик, затоа што смета дека процес на еднонасочно, еднострано менување на...
Политика

Груби: Нема промена на изборниот модел

Влатко Зорба
Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска изјави дека политичките партии усогласиле измени на Изборниот законик, во кој не се предвидува промена на изборниот модел. -Вчерашната...
Политика

Заев и Груби со меѓусебни напади за препораките на Венецијанската комисија за Законот за јазиците

Влатко Зорба
Коментирајќи ја изјавата на Артан Груби, кој препораките на Венецијанска комисија за Законот за јазиците ги коментираше со изјавата: „Мирот нема цена“, премиерот Зоран Заев...