Стандард

Груби

ЕКОНОМИЈА

Груби: Субвенции за приватните компании кои ќе вработат Албанци

Берта Китинска
Владата ќе ги субвенционира приватните компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави вицепремиер Артан Груби во „Click Plus“ на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!