Стандард

ГТА 5

ТЕХНОЛОГИЈА

Се бара забрана за продажба на GTA V во САД

Влатко Зорба
Маркус Еванс, претставникот на Демократската партија во парламентот на американската сојузна држава Илиноис, смета дека треба да се забрани продажба на популарната видео игра Grand...