Стандард

хартии од вредност

ЕКОНОМИЈА

Одобрени две емисии на хартии од вредност во март

Stefanija Kuzmanovska
Комисијата за хартии од вредност (КХВ), во текот на минатиот месец, одобри две емисии на хартии од вредност. Првата е за Кроација Осигурување АД Друштво...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!