Стандард

емисии

ЕКОНОМИЈА

Споредба на мерењата на Макстил и оние на Гази Баба: Ниски вредности под гранично дозволените и во деновите кога фабриката работела

Влатко Зорба
Макстил започна нова пракса кај македонските компании со јавно објавување на емисиите на цврсти честички кои се испуштаат од производствените оџаци за време на работењето...
КОМПАНИИ

Продажбата на електрични автомобили му помогна на Mercedes да ги исполни целите за емисиите на штетни гасови

Влатко Зорба
Германскиот производител на премиум автомобили Mercedes-Benz, сопственост на Daimler AG, успеа да ги исполни построгите услови за емисија на јаглерод диоксид наметнати во рамките на...
ЕКОНОМИЈА

Одобрени две емисии на хартии од вредност во март

Stefanija Kuzmanovska
Комисијата за хартии од вредност (КХВ), во текот на минатиот месец, одобри две емисии на хартии од вредност. Првата е за Кроација Осигурување АД Друштво...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!