Стандард

Честички

ЕКОНОМИЈА

Споредба на мерењата на Макстил и оние на Гази Баба: Ниски вредности под гранично дозволените и во деновите кога фабриката работела

Влатко Зорба
Макстил започна нова пракса кај македонските компании со јавно објавување на емисиите на цврсти честички кои се испуштаат од производствените оџаци за време на работењето...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!