СТАНДАРД life

Мерцедес

КОМПАНИИ

БМВ, Мерцедес и Фолксваген скоро недопрени во кризата

Влатко Зорба
Иако расположението во автомобилската индустрија во средината на минатата година се чинеше прилично катастрофално, по крајот на 2020 година резултатите на германските предводници не се...
КОМПАНИИ

Продажбата на електрични автомобили му помогна на Mercedes да ги исполни целите за емисиите на штетни гасови

Влатко Зорба
Германскиот производител на премиум автомобили Mercedes-Benz, сопственост на Daimler AG, успеа да ги исполни построгите услови за емисија на јаглерод диоксид наметнати во рамките на...
БИЗЛАЈФ

Поранешен вработен на Мерцедес со БАГЕР направил штета на компанијата за 2 МИЛИОНИ ЕВРА

Влатко Зорба
Откако бил отпуштен, работник во фабриката Мерцедес во Виторија на северот од Шпанија украл багер од градилиштето и луто уништил повеќе од 50 возила Вито...