Таг : Мерцедес

Политика

Мерцедесот во кој се возат владини претставници е запленет во кривично дело и граѓаните не ги чини ни денар

Влатко Зорба
Мерцедесот во кој денес владини функционери пристигнаа на лидерската средба во кабинетот на претседателот во „Вила Водно“, а за кој пишуваа порталите блиски до ВМРО-ДПМНЕ...
Авто/мото СПОРТ

Мерцедес покажа елементи од новиот болид

Тимот Мерцедес од Формула 1 покажа некои од карактеристиките на својот нов автомобил „В11“ на социјалните медиуми. Автомобилот ќе биде промовиран на 14 февруари во...
Авто/мото

Култхард: Нема причина Хамилтон да премине во Ферари

Влатко Зорба
Нема причина Луис Хамилтон да го напушти Мерцедес и да премине во Ферари. Ова го соопшти поранешниот пилот на Формула 1, Дејвид Култхард. Во последно...
Авто/мото

Ботас триумфираше во Јапонија, Мерцедес со шеста последователна титула кај конструкторите

Влатко Зорба
Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас, го освои Гран-при на Јапонија на патеката „Сузука“. Втор зад финскиот пилот беше Себастијан Фетел со Ферари, а трет, тимскиот...