СТАНДАРД life

БМВ

КОМПАНИИ

Традиционалистите нека седнат: BMW воведува „Neue Klasse“

Влатко Зорба
Секој што е „ужасно потресен“ за дизајнот на новата предна маска на сегашните модели на BMW, нека седне. Од 2025 година наваму, германската компанија ќе...
КОМПАНИИ

BMW очекува силен раст на профитот во 2021 година

Влатко Зорба
Германскиот производител на автомобили BMW во средата објави дека очекува значително зголемување на годишно ниво на профитот на групацијата во 2021 година, бидејќи предвидува силни...
КОМПАНИИ

BMW ќе го зголеми производството на возила во Кина

Влатко Зорба
BMW се согласи со својот кинески партнер Brilliance да го зголеми производството на автомобили во Кина. Врвните германски производители на луксузни автомобили станаа позависни од...
КОМПАНИИ

БМВ, Мерцедес и Фолксваген скоро недопрени во кризата

Влатко Зорба
Иако расположението во автомобилската индустрија во средината на минатата година се чинеше прилично катастрофално, по крајот на 2020 година резултатите на германските предводници не се...
КОМПАНИИ

BMW планира двојно да ја зголеми продажбата на целосно електрични возила во 2021 година

Влатко Зорба
BMW објави дека има намера да ја дуплира продажбата на целосно електрични возила во 2021 година, пренесува Ројтерс. Вклучувајќи ги plug-in хибридите, се планира да...
КОМПАНИИ

BMW ќе прави половина милион електрични мотори годишно

msp-admin
Баварскиот производител ќе го прошири капацитетот на најголемата фабрика во Европа, така што во иднина може да направи доволен број погонски единици за своите електрични...