Стандард

Пожар

КОМПАНИИ

Пожар во јапонска фабрика за чипови може да влијае на Европа и САД

Влатко Зорба
Пожарот во јапонската фабрика за чипови „Ренесас“ ги загрижи Тојота, Нисан и Хонда, а последиците може да се почувствуваат во Европа и САД, во време...
БИЗЛАЈФ

Пожар проголта 80 исклучителни автомобили, сопственикот тешко ја поднел загубата

Влатко Зорба
Повеќе од 80 скапи спортски автомобили исчезнаа во пламенот во округот Чешир во северозападна Англија, во пожар во кој изгоре салата во која беа паркирани....