Таг : пожар

МАКЕДОНИЈА

Деветчлено семејство бара помош за обнова на куќата што изгоре во пожар

Влатко Зорба
Деветчлено семејство од тетовското планинско село Рогле остана без својот дом поради пожар, па сега бараат помош од сите граѓани да се обнови нивната целосно...
МАКЕДОНИЈА

Пожар на планината Стогово, се очекува интервенција на надлежните

Влатко Зорба
Шумски пожар на планината Стогово во Општина Центар Жупа. За сега не е активирана авионската единициа за гаснење на пожари поради недостапноста на теренот. -Во...
Хроника

МЖСПП: Пожарот во зградата на поранешна Комерцијална предизвика материјална штета

Берта Китинска
Во пожарот што денеска изутрина избувна на првиот кат во зградата на поранешна Комерцијална банка, каде се сместени просториите на Државниот инспекторат за животна средина,...
Регион

Пожар во мигрантскиот камп на Лезбос

Stefanija Kuzmanovska
Пожар избувна утрово во мигрантскиот камп на грчкиот остров Лезбос, каде има повеќе од 12.000 лица, пренесоа агенциите. Мигрантите беа евакуирани и пренесени на безбедно....
Хроника

Опожарен автомобил во Куманово

Влатко Зорба
Изминатата ноќ горел автомобил на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот во кумановската полиција во 3 часот по полноќ го пријавил 61-годишниот сопственик на возилото....
МАКЕДОНИЈА

Изгаснат шумски пожар кај тетовско Гајре

Stefanija Kuzmanovska
Шумски пожар под селото Гајре е изгаснат ноќеска од тетовските пожарникари, на површина од околу 1000 метри квадратни. Командантот на противпожарната единица Ука Алити информира...
СВЕТ

Пожари на југот на Шпанија, евакуирани 3.150 жители

Stefanija Kuzmanovska
Околу 3.150 жители беа превентивно евакуирани од своите домови во провинцијата Андалузија на југот на Шпанија поради пожарот во тамошните ридови, соопшти денеска локалната противпожарна...
Хроника

Детали за пожарот во Бутел: Изгореа камиони натоварени со волница

Берта Китинска
МВР ги соопшти деталите за пожарот во кој опожарени беа три камиони со полукприколки. -Вчера во 23,30 часот било пријавено дека во Скопје на ул.“Александар...
Хроника

Четири камиони изгореа во скопски Бутел (ФОТО)

Берта Китинска
Скопските пожарникари доцна синоќа интервенирале во Бутел каде на паркинг за камиони биле опожарени четири товарни возила. „Интервенција на паркинг за камиони во населбата Бутел....